Browsing Category

СВЕТ

СИТЕ НИЕ ГО ПИЕМЕ И НЕМАМЕ ПОИМ ШТО МУ ПРАВИ НА НАШИОТ ЦРН ДРОБ: Кафето има голема моќ доколку се…

Ефектот на кафето врз црниот дроб може да биде неверојатен, а никој не би помислил дека еден од омилените пијалоци има таква моќ. Како кафето влијае на црниот дроб, Фото: Shuterstock Еден од омилените пијалоци кој е…
Прочитај повеќе

„СЕ РАДУВАТЕ НА БРЕМЕНОСТА НА ДЕВОЈКАТА КОЈА  ИМА 14 ГОДИНИ, А ТОЈ 29 години“ го распнуваат братот…

Братот на Теодора Џехверовиќ пред речиси една година се ожени со својата ученичка која ја заведе на 15 години, а сега чекаат дете. Братот на нашата пејачка чека дете со ученичка која ја завел на 15 години, Фото:…
Прочитај повеќе

КАРЛЕУША ШОКИРА СО ПРИЗНАВАЊЕТО НА ШТО ПОТРОШИ МИЛИОНИ: Никој не го очекуваше тоа од неа, само…

Јелена Карлеуша заработила огромно богатство во текот на кариерата која траела повеќе од три децении, но и не заштедила многу! На што Јелена Карлеуша потроши милиони?, Фото: Принтскрин Instagram Story / karleusastar…
Прочитај повеќе

ФОТОГРАФИЈАТА КОЈА ПРЕДИЗВИКА ХАОС! На неа таа има 14, тој 29, тој и бил ПРОФЕСОР! Снаата и братот…

Сава Џехверовиќ , братот на пејачката Теодора Џехверовиќ , е оженет со инфлуенсерката Адријана Кадар, а кога ја започнале врската имала 14 години . Неодамна ја објавија среќната вест дека чекаат девојче, а сега се на мета на…
Прочитај повеќе

АНЏЕЛА ГИ ПОКАЖА ГРАДИТЕ! Прекрши уште едно ветување, по ЖЕСТА акција со Ѕвездан целосно заборави на…

Анѓела Ѓуричиќ целосно заборави на камерите и не само кога се во прашање жешките акции со Ѕвездан Славниќ кои се секојдневие. Имено, таа се пресоблекуваше, а потоа не грижејќи се за погледите на милионската публика која ја…
Прочитај повеќе

Откриена е тајната на долгиот живот, таа лежи во…

Генетичарот Александар Карасев е сигурен дека наследноста влијае и на животниот век Фото: БГНЕС Одделот за економски и социјални прашања на Обединетите нации објавува податоци за брзото зголемување на животниот…
Прочитај повеќе

Цунами од отпуштања и оставки поради корупција на врвот на власта во Украина ФОТОГРАФИИ

Дел од функционерите тврдат дека обвинувањата се неосновани, но тие самите пишуваат барања за напуштање на добрите позиции 4 Фото: Фејсбук Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, подготвува сериозни…
Прочитај повеќе

Католичките свештеници организираа оргија во катедралата и ја направија за потсмев

Голем број поплаки беа упатени од луѓе во епархијата откако се дозна за секс забава што се одржува во резиденциите Фото: Shutterstock Катедралата Света Марија во Њукасл во Велика Британија стана „смеа“ откако…
Прочитај повеќе

По средбата во Рамштајн: Или ќе се случи ова или Украина ќе ја изгуби војната

Русија има поголемо население, повеќе оружје и поголем ресурс, утешниот излез е да се замрзне конфликтот и да се бара решение подоцна Или НАТО ќе влезе насилно во Украина, или Киев ќе ја изгуби војната. Ова се…
Прочитај повеќе

ВИДЕО од војната: Руските војници жестоко се борат на периферијата на Белогоровка

Метар по метар се презема контрола врз населбата Руската офанзива на фронтот во Донбас продолжува. Главната стратешка цел е да се пробие линијата Северск-Солдар-Бахмут-Часов Јар, јавува воениот дописник Семјон…
Прочитај повеќе