Browsing Category

СВЕТ

СЕУШТЕ ОСТАНУВА ГОЛЕМА МИСТЕРИЈА КАКО УСПЕШЕ ДА ПОМИНЕ ОВДЕ Главниот уредник на Курир покажа нови…

СЕУШТЕ ОСТАНУВА ГОЛЕМА МИСТЕРИЈА КАКО УСПЕШЕ ДА ПОМИНЕ ОВДЕ Главниот уредник на Курир покажа нови фотографии од потрагата по Данко Продолжува потрагата по телото на убиената девојка Данка Илиќ . Пребарана…

ПОЛИЦИЈАТА ПРЕБАРУВА БЕТОНСКИ РЕЗЕРБОР ЗА ВОДА ВО ДВОР НА ПРВООСомничениот Али и блиската шума,…

БОР - Се трага по телото на малата Данка Илиќ (2), која исчезна на 26 март во населбата Бањско поле во Бор , а која според сопствено признание ја убиле двајцата осомничени Д.Д и С.Ј за најтешко кривично дело. ,…

2 СТРАШНИ ТЕОРИИ ЗОШТО ОСомничените НЕ САКААТ ДА КАЖАТ КАДЕ Е ТЕЛОТО НА МАЛАТА ДАНКА: Дали ова се…

Телото на девојчето Данка Илиќ (2) од Бор се уште не е пронајдено, иако потрагата се одвива со денови и ноќи во околината на Бор. По претресите на околу двесте локации, кои осомничените ги добиле…

ШОК ПО ШОК! УШТЕ ЕДНА СМРТ ВО ОКОЛИНАТА НА УБИЦОТ НА МАЛАТА ДАНКА! Во екот на потрагата по малото…

Осомничениот Срѓан Јанковиќ (50) од селото Лука кај Бор, кој е обвинет дека на 26 март во Бањско поле ја убил девојката Данка Илиќ (2) со Дејан Драгијевиќ (50), колега од јавното комунално претпријатие Бор…

Што луѓе ќе беа ова! НЕ ПОКАЖУВААТ НИ МАЛКУ КАЕЊЕ, НИКОГАШ НЕ РЕКОА ДЕКА ЖАЛАТ: Однесувањето на…

Началникот на управата на криминалистичката полиција, Нинослав Чмолиќ, денеска раскажа како осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ се однесувале за време на полицискиот распит и како ладнокрвно го опишале делото што го…

ПРВИ СЛИКИ ОД ДЕПОНИЈАТА ВО БАЊСКИ ПОЛ каде ја фрлиле малата Данка: Багери откопуваат се

Осомничените за убиството на девојката од Бор, Данка Илиќ, полицијата ги донела на депонија каде наводно го фрлиле нејзиното тело. Криминалистичката полиција од Бор ги приведе работниците на Јавното…

„ОВА Е МОНСТРУМ! Проговорија соседите на Срѓан осомничен за убиството на малата Данка – Можеше…

Соседите на Срѓан Јанковиќ, осомничениот за убиството на Данка Илиќ (2) се во шок поради тоа што го направил нивниот сосед. Како што велат, никој во своите најлуди соништа не би помислил дека е способен да направи такво нешто. …

КАКОВ МОНСТРУМ! ЈА ЗАДАВИЛ ДАНКА ДОДЕКА ПЛАЧЕЛА ПОВРЕДЕНА?! Еден од уапсените размислувал да го…

Постои основано сомнение дека еден од двајцата уапсени за убиството на двегодишната Данка во Србија го задавил девојчето кое лежело на патот и плачело повредено од ударот на нивниот автомобил, тврди српски Информер.…

БУГАРСКИОТ ПЕЧАТ во 1924 г. : МАКЕДОНЦИТЕ ИМААТ СВОЈА СВЕСТ И СЕ РАЗЛИЧНИ ОД НАС

БУГАРСКИОТ ПЕЧАТ во 1924 г.: МАКЕДОНЦИТЕ ИМААТ МАКЕДОНСКА СВЕСТ ОДДЕЛНА ОД СРПСКАТА И БУГАРСКАТА Во напис од 1924 г. насловена „Македонска свест”, весникот „Мир”, издаван во Бугарија, сведочи за јасна македонска етничка…

СИЈАРТО: ОТКАЖЕТЕ СЕ РУСИЈА Е ПРЕСИЛНА И НЕ МОЖЕМЕ ДА ЈА ПОБЕДИМЕ

Будимпешта инсистира на тоа дека треба да има крај на борбите и почеток на преговорите меѓу Москва и Киев што е можно поскоро, изјави унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто во интервју за ТАСС. „Знаете, нашиот…