Го измете подот со командантот: Ако Зеленски сака да ја добие војната како Ахмети, нека да го…

Го измете подот со командантот: Ако Зеленски сака да ја добие војната како Ахмети, нека да го предаде оружјето и нека бара амнестија од Путин Изјавата на Али Ахмети од Шипковица, во која вели дека на…
Прочитај повеќе

Фуркан го „начека“ Мицкоски: Сепак војната ја гледал само на телевизија и тоа на RAI uno и RAI due

Сепак Мицкоски војната ја гледал само на телевизија и тоа на RAI uno и RAI due. И добро што е така, тоа значи дека е пацифист. 2001-2002 бил на студиски престој во Италија. Иначе да, се…
Прочитај повеќе

Бугарите ќе отвараат клуб во Куманово – ќе носи име на заговарач на големобугарска идеја?

Левица се огласи во јавноста дека има информација, според која Бугарија ќе премине кон нова тактика, бидејќи не може повеќе да регистрира културни клубови коли носат имиња на личности поврзани со фашистичкиот…
Прочитај повеќе

Каракамишева: Нека ги преслуша Пендаровски изјавите на Џамбаски за да ги види сите елементи за…

Каракамишева: Нека ги преслуша Пендаровски изјавите на Џамбаски за да ги види сите елементи за загрозување на државниот поредок и безбедност на Македонија Релативизацијата е многу опасна работа од официјален…
Прочитај повеќе

Штипската Миа Калифа започна свој бизнис – откри кои услуги ги нуди

Малку Македонки може да се пофалат со голем публицитет во медиумите, но и оние ретките па имаат и зошто. Една од нив е штипјанката Моника Станојкова којашто е навистина амбициозна девојка и има високо мислење за…
Прочитај повеќе

Гоце бил бугарин… еве што кажал: „Ние се бориме за слободна и независна Македонија! Дали може да…

Македонија има свои интереси и своја политика. Тие им припаѓаат на сите Македонци. Оној што сака да работи на присоединувањето на Македонија кон Бугарија, Грција или Србија, тој може да се смета за добар Бугарин, Грк или Србин, но не и за…
Прочитај повеќе

Јонуз: Македонија е само она што сака меѓународниот фактор таа да биде, нити знаеме, нити сакаме да…

Македонија нема своја политика. Да имаше, многу нешта ке беа поинакви. И на внатрешен, и на надворешен план. Македонија е само она што сака меѓународниот фактор таа да биде. За тоа има повеќе…
Прочитај повеќе

Алтернатива незадоволна што Алијанса им ги зема ресорите: Ние сè уште не го добивме договореното,…

Зеќирија Ибрахими од Алтернатива вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека договорот за коалиција го потпишале со поранешниот премиер Зоран Заев, од кого побарале гаранции дека ќе биде…
Прочитај повеќе

Тасевски до Пендаровски: Дали сега сфативте во какви го*на не пикнавте со вашата љубовна бугарашка…

Пендаровски! Намерно не те нареков Така ќе ти се обратам ко ќе ја заслужиш таа функција и титула. Човече, мегафони на официјалната бугарска политика кон нас ти се закануваат со атентат. Таа…
Прочитај повеќе

Апасиев за сараите на Али Паша: Додека обичниот Албанец едвај врзува крај со крај, неговите елити се…

“Ситна роба, дучанчиња” Додека обичниот Албанец едвај врзува крај со крај, неговите елити се луксузираат како француски кралеви. за сараите на Али Паша: Додека обичниот Албанец едвај врзува крај со…
Прочитај повеќе