СЕРИОЗНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ! Што ќе се случува деновиве? Нашите граѓани веднаш да ја напуштат Русија

Вашингтон стравува дека Москва може да им забрани да ја напуштат земјата и да ги мобилизира Амбасадата на САД во Москва ги повика своите граѓани веднаш да ја напуштат Русија додека „се уште има можност“ да го сторат…

Кремљ: Војната завршува еве кога тоа ќе се случи

Во најмала рака, неопходно е да се ослободи целата територија на ДПР, рече Дмитриј Песков Кремљ во средата соопшти дека „воената операција“ во Украина ќе продолжи барем до заземање на целиот регион Доњецк во…

„СЕРИОЗНО СВАТЕТЕ ГИ ЗБОРИТЕ НА ПУТИН“! Меркел го предупреди светот, германскиот канцелар мора да…

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел предупреди дека зборовите на рускиот претседател Владимир Путин треба да се сфатат сериозно. Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел во својот говор на…

Двајца браќа што ја напуштија Москва: Ќе видиме многу трупови, мајките ќе протестираат

Имаше многу малку луѓе. Ова го прави протестот поопасен кога има помалку луѓе, никој нема да ве заштити од полиција Референдумите во окупираните региони на Украина - Донбас, Запорожје и Керсон завршија. Голем…

Светски познатиот психолог Џордан Петерсон за војната: Наивно е да се мисли дека Русија…

Европа се стави во губитничка позиција поради нејзините морални претпоставки дека ја спасува планетата. Ќе видиме што претпочита да спасува до крајот на годината - Земјата или луѓето Веќе оваа зима ќе дознаеме…

МЕДВЕДЕВ ПОВТОРНО НАЈАВИ: Референдумот заврши, добредојдовте дома – во Русија!

МЕДВЕДЕВ ПОВТОРНО НАЈАВИ: Референдумот заврши, добредојдовте дома – во Русија! Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, во своето обраќање преку официјалниот канал на Телеграм, најпрвин во…

Москва: Речиси 100 отсто од гласовите на референдумите се за приклучување кон Русија

Речиси 100 отсто од гласачите на четирите референдуми во Доњецката и Луганската народна република и регионите Запорожје и Херсон поддржуваат приклучување кон Русија, објави Москва. Првичните делумни резултати…

НАТО не попушта ќе се бори до последен украинец? Столтенберг повика да се надохнадат залихите на…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на вонредна средба со директори за национално вооружувањена земјите од Алијансата за вооружување разговараше за прашањето за надополнување на залихите на оружје исцрпени од испораките за…

Доаѓа жената пантер од САД со намера да ги улови бандите и корумпираните орди на СДСМ, ВМРО и ДУИ

Jordanka Ruse Ivanovska-Joci   ·  Доаѓа жената пантер Па, кој, што си правел - нек му ја мисли. ,,Северна Македонија не ѝ е непознат терен бидејќи дел од кариерата веќе поминала тука…

Скандал: СДСМ повикува Арачиновци што сакаат да бидат војници во АРМ да се јават кај партиски шеф

Скандалозна јавна објава на профилот на СДСМ Арачиново од каде ги повикуваат сите свои сонародници што сакаат да бидат професионални војници во АРМ да се јават кај партиски шеф. Партискиот шеф каде треба да се јават…