Browsing Category

ЗАБАВА

Драгана Спасовска: Се идентификувам како Бугарка!

Моделот и блогерка Драгана Спасовска, која седум години живее и работи во Дубаи е хит во соседна Бугарија. Речиси секојдневно ги полни страниците на тамошните медиуми, кои пишуваат за нејзините забави во Дубаи, дружбите со светски познати…

Пентагон: Вашингтон ќе премести дел од своите војници од Германија во Македонија и Бугарија?

САД ќе испратат војници во Бугарија за заеднички вежби и подобра интероперабилност, изјави шефот на Пентагон, Лојд Остин. „Бугарија ќе прифати американска компанија оклопни транспортери „Страјкер“ од Германија на вежби“, рече тој,…

5 причини зошто да не пиете кафе попладне

Кога попладне чувствувате дека немате енергија, исцрпени сте од долгиот работен ден, а имате уште часови додека да одите дома да се одморите, една од работите што ве спасува е шолја топло ароматично кафе. Кафето попладне ви дава енергија и…
My Blog