Browsing Category

ДОМА

Апасиев најде правен основ за да не го плаќате парното! Еве што треба да направите

Димитар Апасиев Согласно законот, денеска требаше да имаме ПАРНО. Од Владата добивме ПОРНО. p.s. После ова, повикувам да не ја плаќаме последната сметка на БЕГ за месец септември - а…

Лоши вести за балканските држави: И гасот застанува покрај „Турски тек“

На 29 септември преку пунктот „Цтпања 2/ Малчлап“ се извезени 32 милиони кубни метри гас, што е за 25% помалку од крајот на август. Обемот на извозот на природен гас во Европската унија (ЕК) преку гасоводот…

МАКЕДОНЦИ ПОДГОТВЕТЕ СЕ! Најновото предупредување на РХМЗ: Можна појава на торнада во овие на…

Новосадската населба Руменка, како и периферијата на градот денеска ја зафати силно невреме пропратено со силен ветер и дожд. На социјалните мрежи се појавија апокалиптични фотографии од синото небо. Силно невреме…

ВМРО ЌЕ ГО ЗДРОБИ СДСМ АКО УТРЕ СЕ ОДРЖАТ ИЗБОРИ! АНКЕТА: ВМРО-ДПМНЕ 19% – СДСМ 9%

Победа на ВМРО-ДПМНЕ на следните избори покажуваат резултатите од најновата анкета на ИПСОС спроведена за потребите на опозициската партија. Својот глас на следните избори за ВМРО-ДПМНЕ би го дале 19 проценти…

Скандал: СДСМ повикува Арачиновци што сакаат да бидат војници во АРМ да се јават кај партиски шеф

Скандалозна јавна објава на профилот на СДСМ Арачиново од каде ги повикуваат сите свои сонародници што сакаат да бидат професионални војници во АРМ да се јават кај партиски шеф. Партискиот шеф каде треба да се јават…

Хајредини: Заев го вооружи Груби со „бомби“ за Али Ахмети

Заев го направи Груб моќен уште откако го вооружи со „бомба“ на тајни пресретнувања на кадрите на ДУИ. Али Амет е исто така заложник., коментира поранешниот министер Џевдет Хајредини на фејсбук, а потоа додава:…

Половина СДСМ веќе премина во новата социјалдемократска партија подржана од Бранко!? Димитриевски за…

Еден од нашите приоритети ќе биде бескомпромисна борба со корупцијата, повисок економски раст и алтернативи за енергетска независност на државата, вели кумановскиот градоначалник. Граѓанското движење што ќе земе учество на…

Киев со сите сили пробува да го спречи референдумот! Алчевск под оган: евакуирани изборните комисии…

Денеска, 25 септември, изборните комисии кои работат на референдум во Алчевск беа итно евакуирани во засолништата за бомби поради силното гранатирање од Вооружените сили на Украина. Според очевидци, пристигнувања биле…

ДОСТА МИ Е ОД СЕ! Еве што кажа Тоше само НЕКОЛКУ ЧАСА ПРЕД СМРТТА! Излезе видео кое ќе ве разлади

„Македонскиот славеј“ Тоша Проески загина на 16 октомври 2007 година во страшна сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, а малку е познато дека токму вечерта претходно, пред да замине на пат, гостуваше во емисијата „Вртелешка“. По тој…
My Blog