Browsing Category

ДОМА

ШТО ЛИ ПРАВЕЛ БОЧВАРСКИ? НИКОЛОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ, ПУСТОШ Е ОСТАВЕНО НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО – ОХРИД…

„Не сакам да давам рокови, ние во нашата програма напишавме до крајот на 2026-та година, што мислам дека е реален рок. Јас секако ќе направам се заедно со мојот тим и заедно со новиот директор на ЈП за државни патишта, бидејќи сметам дека…

ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ВО ВРЕМЕ НА СПАСОВСКИ И СДСМ! МИНСТЕРОТ ПАНЧЕ ГИ ВНЕСЕ СИТЕ ГРАЃАНИ КОИ ЧЕКАА…

Венко Глигоров МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ СО ПРВА МЕРКА - БЕВ ОЧЕВИДЕЦ Дојдов малку порано од предвиденото за сликање за лична карта, која патем не ми е истечена но благодарение на СДС/ДУИ…

НОВ СКАНДАЛ: Во албанската химна за ЕП 2024 за Скопје се пее како за – албански град (ВИДЕО)

УЕФА покрена истрага против Албанската Фудбалска Федерација, а веќе се појавува нов поврзан со користењето националистички ноти од страна на нашиот западен сосед користејќи го фудбалот и ЕП 2024 во Германија. Без…

ПАК ДА СЕ СИЛАТ НА МАКЕДОНЦИТЕ!Не само Даку: УЕФА ја казни и Албанија ПОРАДИ ПРОВОКАТИВНИ ПОРАКИ КОН…

ПАК ДА СЕ СИЛАТ НА МАКЕДОНЦИТЕ!Не само Даку: УЕФА ја казни и Албанија ПОРАДИ ПРОВОКАТИВНИ ПОРАКИ КОН МАКЕДОНИЈА Откако УЕФА денеска го суспендираше Мирлинд Даку на два натпревари изрече и казна за репрезентацијата на…

АЛБАНЕЦОТ ШТО ГИ НАВРЕДИ МАКЕДОНЦИТЕ БАРА ПРОШКА! ПРОСТЕТЕ МИ ВЕ МОЛАМ

Албанскиот играч за врска Мирљинд Дику, роден во Гњилане, ги навредуваше Македонците скандирајќи во мегафон по ремито 2:2 на неговата репрезентација против Хрватска на Европското првенство во Германија. „Да ги е**м…

ПРЕД ИЗРОДИТЕ ДА ГО ПРЕТВОРАТ ВО СИМБОЛ НА КАПИТУЛАЦИЈА, НИВИЦИ НЕКОГАШ БИЛО МАКЕДОНСКО КОМИТСКО…

Јаска сум роден во 1877 хиљада осумстотини седумдесет и седма година во месец октомври во село Њивици, Леринска околија. Сегашна грчка територија а тогашна турска империја од татко Ристо и мајка Доста. Кога навршив 7 години ме…

ИАКО ГРК ПО МАЈКА СРЦЕТО МУ ПЛАЧЕ ЗА МАКЕДОНИЈА! ВОЛКАНОВСКИ И 3 ТО ДЕТЕ ГО КРСТИ ВО МАКЕДОНСКА…

Славниот УФЦ борец со македонско потекло, Александар Волкановски и своето трето дете го крстеше во македонска праволсавна црква во Австралија со што уште еднаш покажа дека се чувствува како Македонец. Мајката на…

ЦИПРАС: ДОБРО Е ШТО ЗАЕВ ГО СМЕНА ИМЕТО ИНАКУ ЌЕ МОРАШЕ ДА ЈА ПРИЗНАЕМЕ МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ

ЦИПРАС НЕ ИНФОРМИРА ДЕКА АКО З.ЗАЕВ И Н.ДИМИТРОВ НЕ ГО СМЕНЕА ИМЕТО, СЕГА ВЕЌЕ ЌЕ МОРАЛЕ ДА НЕ ПРИЗНААТ ПОД УСТАВНОТО ИМЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА И ТАКА ДА НЕ ПРИМАТ ВО НАТО Многу луѓе говореа дека сме немале друг избор…

И ГРУБИ БЕШЕ ДЕЛ ОД НАВИВАЧИТЕ КОИ СКАНДИРАА ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА?

Артан Груби го следеше мечот на Албанија против Хрватска на ЕУРО 2024 во Германија, на кој албанскиот репрезентатиевец Мирилинд Даку на мегафон ги пцуеше Македонците поддржан од албанските навивачи на трибините.…