Browsing Category

ДОМА

ПВК „Вагнер“ изврши напад на подземна утврдена област на Украинската воена академија на длабочина од…

Вооружените сили на Украина продолжуваат да го напуштаат украинскиот град упаднат од ПВК 2 Единици на ПВК „Вагнер“ упаднаа во подземниот дел на фабриката за обработка на метал Артјом (АЗОМ). Во моментов…

Македонците станаа „православни“, а Албанците останаа Албанци во интервју на Ескобар?!

Поранешниот почесен конзул на Македонија во САД, Џејсон Мико, открива зачудувачко подведување на Македонците под „православни“ од американскиот заменик-помошник државен секретар Габриел Ескобар, за разлика од Албанците, кои ги именува токму…

АЈДЕ ДА ВИДИМЕ КОЈ КОГО ИЗМИСЛИ! БУГАРИТЕ И ГРЦИТЕ СЕ ВЕШТАЧКА ТВОРБА ЗА ДА СЕ НЕГИРА ПОСТОЕЊЕТО НА…

Според подоле напишаното може да се увиди дека Грците и Бугарите се вештачка творба за да се негира постоењето на Македонците како еден од најстарите народи во Светот и со сигурност најстар во Европа Руски а и голем број на Други…

СКАНДАЛОЗНО! ПОРТАЛОТ “НОВА ТВ” ОБЈАВИ КОЛУМНА ВО КОЈА СЕ ПЦУЕ И СКВЕРНАВИ ЦРКВАТА,…

Во тексто се пишува дека тоа што ги хендикепира македонците се верат, јазикот и историјата????? "Пишува: БРАНКО ТРИЧКОВСКИ Три работи го плафонираат духот на Македонецот и го хендикепираат во животот: Јазикот, православната…

Бугарски професор: ДА НЕ СЕ ЛАЖЕМЕ! Македонскиот е литературен јазик, а не дијалект

„Историјата на македонскиот јазик не започнува со Коминтерната и нејзината хипотетичка интервенција во 1945 година. На оние кои тврдат дека македонскиот јазик е вештачки мора да им се каже дека и бугарскиот јазик е вештачка конструкција,…

(ВИДЕО) ЗАСЛУЖУВА ЛАЈК ОД СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ! Слушнете каква лекција ни одржа генијалецот Македон за…

Македонскиот генијалец Македон Димитровски, ученик во основното училиште „Лирија“ во Тетово за кого слушна и светот откако на Македонија и донесе две златни и една сребрена медала на напревари по математика, многу сака да раскажува…

Луѓе. дајте да бараме технократска влада пред ептен се да испокрадат, извалкаат и уништат. Нема ниту…

Луѓе. дајте да бараме технократска влада пред ептен се да испокрадат, извалкаат и уништат. Нема ниту една институција која што функционира како што треба ни со минимален капацитет. Нема ниту еден закон кој се применува. Нема ниту еден…

ДАЛИ ГАШИ ДОБИ БОМБИ ОД ЗАЕВ ЗА ДА ГО СРУШИ ДУИ?

Претседателот на Алтернатива Африм Гаши се огласи преку Фејсбук за средбата со експремиерот Зоран Заев во Струмица. Според него, вистинското прашање e зошто и по чиј налог го селдат службите на СДСМ и на ДУИ? „Како лидер на…

(Видео) Витанов: Луѓето осудени за 27 април треба под итно да се ослободат! Тие се уставобранители,…

Луѓето осудени за 27 април треба подитно да се ослободат, мене ми е срам што не се на слобода, вели во денешната епизода на Тешки муабети Зоран Витанов. – Во тој момент во Парламентот македонскиот народ виде 59 пратеници како…

Царкњас: Ние, Македонците во Егејска Македонија, немаме никакви човечки права, но со силата…

„Се води борба за правата на Македонците во Егејскиот дел на Македонија. Македонскиот народ се наоѓа веќе 101 година под Грција, која ја зеде Егејска Македонија, и нема никакви човечки права. Во 21-виот…