Browsing Category

НАСЛОВНА

ФОТО – ВО АЛБАНИЈА ПРОНАЈДЕН СТАР АРТЕФАКТ ВО КОЈ ПИШУВА ЗА МАКЕДОНИЈА! САМО МАКЕДОНИЈА…

Еве вели Македонија на овој стар артефакт откриен во денешна Албанија. Целиот Балкан беше познат како Македонија б И само Македонија постоеше во Античката историја. Нема други нови лажни земји од 19 век како Грција, Бугарија и…

МАКЕДОНЦИТЕ СЕ РАСПЕЈАА НА СРЕД ГРЦИЈА! „Мајка Македонија на цел свет ќе му докаже, Александар е цар…

Летните прослави во Егејска Македонија се во полн ек, а Македонците од тој дел веќе не се стеснуваат да пејат и за Александар Македонски како царе македонски: Филип цар Македонски војска водеше, војска македонска…

ОГРОМНО БУГАРСКО ПРИЗНАНИЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ОД 1933: МАКЕДОНЦИТЕ ИМААТ ПРАВО НА НАЦИОНАЛНО…

БРП: МАКЕДОНЦИТЕ ИМААТ ПРАВО НА НАЦИОНАЛНО САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ И СВОЈА ДРЖАВА - 1933 г. Во јануари 1933 година, Бугарската работничката партија излегла со посебна Декларација во врска со заканите и извршените убиства на…

КАКО АЛЕКСАНДАР БИЛ ГРК АКО ХЕЛЕНИТЕ ГИ СМЕТАЛЕ МАКЕДОНЦИТЕ ЗА ТУЃ НАРОД

Можеби сме биле нападнати од некои грчки „ботови“ и ботови. На некој му пречат аргументите, фактите и вистината. Значи, оваа насловна фотографија што ја објавивме пред неколку години, сега не може да се прикаже... Повторно го објавуваме.…

ПРВИОТ ГОЛЕМ УСПЕХ НА ВМРО, ЗНАМ И ВЛЕН! ГЕРМАСНКО. БЕЛГИЈСКИ ГИГАНТ СООПШТИ ИНВЕСТИЦИЈА СО СТОТИЦИ…

ГЕРМАНСКА „ЕПСОТЕХ“ ЗАЕДНО СО БЕЛГИСКАТА „АИМ“ ЌЕ ГРАДАТ ПОГОН ВО ПЕТРОВЕЦ Мицкоски соопшти дека инвестицијата тежи 20 милиони евра Објектот ќе биде лоциран во општината Петровец, надвор од технолошко-развојните зони и во него…

ДУШМАНСКИ ЈА УНИШТУВАЛЕ КУЛТУРАТА, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ОСТАВИЛА БИСЕРА ОД ТЕАТРИТЕ

По силното невреме кое попладнево го зафати Скопје и околината, поплавен е Драмскиот театар во Скопје. Министерството за култура и туризам на Фејсбук објави дека министерот Зоран Љутков вечерва изврши увид на штетите предизвикани од…

ШТО ЛИ ПРАВЕЛ БОЧВАРСКИ? НИКОЛОВСКИ СЕ ПОЖАЛИ, ПУСТОШ Е ОСТАВЕНО НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО – ОХРИД…

„Не сакам да давам рокови, ние во нашата програма напишавме до крајот на 2026-та година, што мислам дека е реален рок. Јас секако ќе направам се заедно со мојот тим и заедно со новиот директор на ЈП за државни патишта, бидејќи сметам дека…

ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ВО ВРЕМЕ НА СПАСОВСКИ И СДСМ! МИНСТЕРОТ ПАНЧЕ ГИ ВНЕСЕ СИТЕ ГРАЃАНИ КОИ ЧЕКАА…

Венко Глигоров МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ СО ПРВА МЕРКА - БЕВ ОЧЕВИДЕЦ Дојдов малку порано од предвиденото за сликање за лична карта, која патем не ми е истечена но благодарение на СДС/ДУИ…

НОВ СКАНДАЛ: Во албанската химна за ЕП 2024 за Скопје се пее како за – албански град (ВИДЕО)

УЕФА покрена истрага против Албанската Фудбалска Федерација, а веќе се појавува нов поврзан со користењето националистички ноти од страна на нашиот западен сосед користејќи го фудбалот и ЕП 2024 во Германија. Без…

ПАК ДА СЕ СИЛАТ НА МАКЕДОНЦИТЕ!Не само Даку: УЕФА ја казни и Албанија ПОРАДИ ПРОВОКАТИВНИ ПОРАКИ КОН…

ПАК ДА СЕ СИЛАТ НА МАКЕДОНЦИТЕ!Не само Даку: УЕФА ја казни и Албанија ПОРАДИ ПРОВОКАТИВНИ ПОРАКИ КОН МАКЕДОНИЈА Откако УЕФА денеска го суспендираше Мирлинд Даку на два натпревари изрече и казна за репрезентацијата на…