Browsing Category

НАСЛОВНА

МЕДВЕДЕВ ПОВТОРНО НАЈАВИ: Референдумот заврши, добредојдовте дома – во Русија!

МЕДВЕДЕВ ПОВТОРНО НАЈАВИ: Референдумот заврши, добредојдовте дома – во Русија! Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, во своето обраќање преку официјалниот канал на Телеграм, најпрвин во…

Москва: Речиси 100 отсто од гласовите на референдумите се за приклучување кон Русија

Речиси 100 отсто од гласачите на четирите референдуми во Доњецката и Луганската народна република и регионите Запорожје и Херсон поддржуваат приклучување кон Русија, објави Москва. Првичните делумни резултати…

НАТО не попушта ќе се бори до последен украинец? Столтенберг повика да се надохнадат залихите на…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг на вонредна средба со директори за национално вооружувањена земјите од Алијансата за вооружување разговараше за прашањето за надополнување на залихите на оружје исцрпени од испораките за…

Доаѓа жената пантер од САД со намера да ги улови бандите и корумпираните орди на СДСМ, ВМРО и ДУИ

Jordanka Ruse Ivanovska-Joci   ·  Доаѓа жената пантер Па, кој, што си правел - нек му ја мисли. ,,Северна Македонија не ѝ е непознат терен бидејќи дел од кариерата веќе поминала тука…

Скандал: СДСМ повикува Арачиновци што сакаат да бидат војници во АРМ да се јават кај партиски шеф

Скандалозна јавна објава на профилот на СДСМ Арачиново од каде ги повикуваат сите свои сонародници што сакаат да бидат професионални војници во АРМ да се јават кај партиски шеф. Партискиот шеф каде треба да се јават…

Хајредини: Заев го вооружи Груби со „бомби“ за Али Ахмети

Заев го направи Груб моќен уште откако го вооружи со „бомба“ на тајни пресретнувања на кадрите на ДУИ. Али Амет е исто така заложник., коментира поранешниот министер Џевдет Хајредини на фејсбук, а потоа додава:…

Нозе им се тресат на криминалците од СДСМ, ВМРО и ДУИ кои го ограбија македонскиот народ! Новата…

На церемонија во Стејт департментот, Ангела Агелер положи заклетва како нова амбасадорка на САД во Република Северна Македонија, објави на Фејсбук Американската амбасада во Скопје. – Амбасадорката Агелер е дипломат од…

Ќе се запрепастите! СДСМ донесе егзодус и ги избрка младите како никогаш досега!Македонија ја…

Од 2011 до 2019 година 700.000 луѓе се иселиле од Македонија, односно секој четврти жител, изјави денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи. Како што истакна тој, поради ваквиот проблем се појавува и недостаток во…

„Ова ќе промени сè. Како НАТО и ЕУ ќе му помогнат на Киев

Украина сака да ја привлече невидената поддршка од НАТО и од Европската Унија, кои всушност треба целосно да ги покријат трошоците и да изградат моќен безбедносен систем. Со ова не се согласуваат сите во западните земји, но…

„ПУТИН ЌЕ КОРИСТИ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ! Доаѓаат потврди од Русија, светот се плаши од следниот потег…

Рускиот претседател Владимир Путин наводно наскоро ќе употреби нуклеарно оружје, тврди аналитичарот за разузнавање и безбедност на Си-Ен-Ен, Роберт Бур! Рускиот претседател Владимир Путин е под…