ОВА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО ВО ВРЕМЕ НА СПАСОВСКИ И СДСМ! МИНСТЕРОТ ПАНЧЕ ГИ ВНЕСЕ СИТЕ ГРАЃАНИ КОИ ЧЕКАА ЗА СЛИКАЊЕ ВО КЛИМАТИЗИРАН ПРОСТОР И ИМ ОБЕЗБЕДИ СТОЛЧИЊА

МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ СО ПРВА МЕРКА – БЕВ ОЧЕВИДЕЦ
Дојдов малку порано од предвиденото за сликање за лична карта, која патем не ми е истечена но благодарение на СДС/ДУИ сме приморани да ја смениме.
Видов гужва пред салата во Пролет. Вруќини. Некој спомна дека на ред се тие од 10, а ја бев во 12 часот распореден. Таман да си одам, зошто не можам да чекам толку надвор од работа, во дворот влезе некој со група од обезбедување. Си викам, ај и тука некој со врски ќе се слика. 😲
Додека да се спремам за заминување, излага особа од салата и вели сите да влезат внатре во салата. Ај и јас да влезам, да видам што е.
Кога тоа всушност Министерот им објаснува на службениците, униформирани и не униформирани, дека луѓето не смеат да чекаат надвор. “ќе бидат на климатизирани, а за повозрасните особи ќе обезбедите столчиња. Сметајте како да ви дошле дома” им објаснува Министерот.
Си замина. Мене ме викнаа за сликање набрзо. Завршив работа иако за малку ќе си отидев изнервирано.
Убав почетен гест. Министерот најави дека ќе ја среди работата. Ова било само почеток.
Колку малку треба за да се осетиш убаво и респектирано.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа