Владимир Евсеев: Русија ќе употреби нуклеарно оружје доколку во Украина биде испратена голема групација на НАТО

Тој зборуваше за ова во коментар за Ukraina.ru.
Претходно , Володимир Зеленски изјави дека Украина ја потпишува апликацијата за забрзан пристап во НАТО. Исто така, се очекува денеска на непланирана прес-конференција на генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг , да биде најавен почеток на преговорите за влез на Киев во северноатлантскиот блок.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа