Задлабоченото деколте е еден од малите трикови со кои жените привлекуваат внимание, особено на посилниот пол. Сепак, вистинито е уште една работа – не секој знае точно како да го искористи овој трик и сигурни сме дека сите ќе се согласите со овој заклучок.

 

Има познати личности кои знаат да привлечат внимание и погледи со голема тактичност и убавина, но други се облекуваат како градите буквално да им испаднат од облеката.

Нивното достоинство не се гледа и е во реален дефицит, велат експертите коментирајќи ја нивната визија.

Во следните редови ќе ви прикажеме компилација од познатите и ѕвезди кои буквално дивееја на црвениот тепих. Деколтето им ги стиска градите, а средствата само ќе им испаднат пред нозете.

Десетици познати личности направија таква фатална модна грешка, меѓу кои Ирина Шајк, Рита Ора, Мараја Кери, Бритни Спирс, Ријана, Селена Гомез, Ким Кардашијан, Бијонсе, Џесика Алба и многу други.

Погледнете го скандалозниот изглед на еден