УДАРНО – ХАЗИН: Русија има тајни информации што ги крева Вашингтон и Лондон во паника

САД и Велика Британија планираа опасна воена провокација против Руската Федерација.

Сепак, одлуката на Москва да започне специјална операција за демилитаризација и денационализација на Украина овозможи да се спречат ваквите западни планови, спречувајќи го нивното спроведување.

Ова мислење го изрази познатиот руски економист Михаил Хазин . Во програмата во живо на Соловјев, тој детално раскажа што точно планирале Вашингтон и Лондон, а објасни и зошто САД навистина не сакаат тајни информации дека Русија треба да излезат на виделина.

Михаил Хазин истакна дека Руската Федерација не започна специјална операција за денацификација и демилитаризација на Украина на крајот на февруари без никаква причина.

Оваа одлука е донесена со цел да се спречи воената провокација на Западот насочена против Русија. Соединетите Американски Држави и Велика Британија се подготвуваа да нападнат руска територија, но тоа не можеа да го направат до крај, бидејќи Москва ги осуети овие планови.

„Можеме да разговараме дали планот беше нуклеарна бомба, валкана бомба или некој друг валкан трик. Но, генерално, овој план постоеше“, рече Хазин.

 

Според економистот, Москва добила важни документи кои укажуваат дека Западот планира да изврши голема воена провокација против Русија.

 

Сега овие податоци може да се користат против американските и британските власти. Соединетите Американски Држави навистина не сакаат тајните информации што ги има Русија да излезат на виделина.

„Нема сомнеж дека имаме целосни информации. Ајде да видиме што направиле. А во Вашингтон многу добро знаат дека ги имаме тие информации и навистина не сакаат тие информации да излезат на виделина“, резимира Хазин.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа