ТОМ КРУЗ ЗАРАБОТУВА ПОВЕЌЕ ОД 7000 ДОЛАРИ ПО ИЗГОВОРЕН ЗБОР: Еве колку пари заработил лани најплатениот актер во ХОЛИВУД!

ТОМ КРУЗ ЗАРАБОТУВА ПОВЕЌЕ ОД 7000 ДОЛАРИ ПО ИЗГОВОРЕН ЗБОР: Еве колку пари заработил лани најплатениот актер во ХОЛИВУД!

Том Круз (60) е најплатениот актер во светот за улогата во продолжението на „Top Gun: Maverick“ , минатата година заработи 100 милиони долари.

Според податоците на веб-страницата „Казумо“, Круз заработува 7.091 долари по изговорен збор или 205.639 долари за 10 секунди дијалог.

Том Круз, Топ Ган
ФОТО: PROFIMEDIA

Круз не добива стандардна плата, туку зема одреден процент од заработката на филмот, бидејќи заработил повеќе од 200 милиони долари на франшизата „Mission: Impossible“.

По Том, на второ место е актерот Курт Расел (71) кој заработува 5.682 долари по изговорен збор, а на трето место е Џони Деп кој заработува 4.877 долари по збор.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа