ПАК ДА СЕ СИЛАТ НА МАКЕДОНЦИТЕ!Не само Даку: УЕФА ја казни и Албанија ПОРАДИ ПРОВОКАТИВНИ ПОРАКИ КОН МАКЕДОНИЈА

ПАК ДА СЕ СИЛАТ НА МАКЕДОНЦИТЕ!Не само Даку: УЕФА ја казни и Албанија ПОРАДИ ПРОВОКАТИВНИ ПОРАКИ КОН МАКЕДОНИЈА

Откако УЕФА денеска го суспендираше Мирлинд Даку на два натпревари изрече и казна за репрезентацијата на Албанија.

Фудбалскиот сојуз на оваа репрезентација ќе мора на сметката на Европската куќа на фудбалот да уплати сума од 47.500 евра. Албанија е казнета за палење на пиротехнички средства и ширење провокативни пораки, но и влегување на навивач на терен.


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Хрватска еден ден претходно беше казнета со 28.000 евра и тоа е втора санкција за „коцкестите“ откако за натпреварот со Шпанија платија 87.875 евра.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа