АЛБАНЕЦОТ ШТО ГИ НАВРЕДИ МАКЕДОНЦИТЕ БАРА ПРОШКА! ПРОСТЕТЕ МИ ВЕ МОЛАМ


Warning: Undefined array key "tag" in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/better-framework/content-injector/bf-content-inject.php on line 473

 

Албанскиот играч за врска Мирљинд Дику, роден во Гњилане, ги навредуваше Македонците скандирајќи во мегафон по ремито 2:2 на неговата репрезентација против Хрватска на Европското првенство во Германија.

 

„Да ги е**м Македонците“, викаше 26-годишниот Даку, моментално фудбалер на Рубин од Казан.

Свесен дека по овој гест може да биде казнет, ​​Даку се обиде да ја расчисти работата на Инстаграм и напиша нешто што личи на извинување.

 

 

„Најпрво сакам да им се заблагодарам на оние кои не поддржуваа и во добри и во лоши моменти. Само оние кои се на терен знаат какви емоции чувствувате и какво е чувството кога играте за репрезентацијата со нашето мото „Албанија без граници“. Ако навредив некого по мечот со Хрватска, барам прошка“, напиша на Даку.

 

Се очекува реакцијата на УЕФА за срамната реакција на албанските фудбалери. Следниот натпревар Албанците го играат против Шпанија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа