ЦИПРАС: ДОБРО Е ШТО ЗАЕВ ГО СМЕНА ИМЕТО ИНАКУ ЌЕ МОРАШЕ ДА ЈА ПРИЗНАЕМЕ МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНОТО ИМЕ

ЦИПРАС НЕ ИНФОРМИРА ДЕКА АКО З.ЗАЕВ И Н.ДИМИТРОВ НЕ ГО СМЕНЕА ИМЕТО, СЕГА ВЕЌЕ ЌЕ МОРАЛЕ ДА НЕ ПРИЗНААТ ПОД УСТАВНОТО ИМЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА И ТАКА ДА НЕ ПРИМАТ ВО НАТО
Многу луѓе говореа дека сме немале друг избор освен да го прифатиме грчкиот предлог за промена на името, историјата и идентитетот. Јас никогаш не мислев така.
Деновиве грчкиот премиер Ципрас во чие време македонската влада предводена од Заев го смени името, идентитетот и историјата под грчки диктат, објави дека сепак не бил единствениот избор да го прифатиме тоа што З.Заев и Н.Димитров ни го сервираа како единствен излез и заради што го направија најголемиот политички прогон во историјата на Република Македонија.
Самиот Ципрас кажа дека ако не ни го смениле името тогаш сега веќе ќе морале не признаат под уставното име и да не прифатат во НАТО под тогашното уставно име Република Македонија.
(Видеото во коментари)
Сите реакции:

Oliver Zivkovski, Pero Angelov Macedonian и 727 други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа