И ГРУБИ БЕШЕ ДЕЛ ОД НАВИВАЧИТЕ КОИ СКАНДИРАА ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА?

Артан Груби го следеше мечот на Албанија против Хрватска на ЕУРО 2024 во Германија, на кој албанскиот репрезентатиевец Мирилинд Даку на мегафон ги пцуеше Македонците поддржан од албанските навивачи на трибините.

Поранешниот вицепремиер во македонската влада, Артан Груби во Германија ја бодри репрезентацијата на Албанија на Европското првенство во фудбал.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа