ВИДЕО! ДА СЕ ЗНАЕ КОЈ КОГО ИЗМИСЛИЛ! ПРВАТА КИРИЛИЧНА БУКВА БРАЂТА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ЈА НАПИШАЛЕ НА КАМЕН ВО ШТИП

Првата кирилична буква, браќата Кирил и Методиј ја напишале во близина на Штип
Првата кирилична буква браќата Кирил и Методиј ја напишале во близина на Штип, односно, локацијата која археолозите ја означуваат како древниот град Равен…

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа