Столтенберг: Ако Украина загуби, нема смисла да се обнови

За да ја поправиме и направиме Украина подобра, прво треба да се погрижиме таа да не ја изгуби војната. Ако Украина загуби, нема да остане ништо за обнова.

Тој рече дека најважната работа во моментов е да се осигура дека Украина има доволно оружје што нема да истече. Тој рече дека НАТО ќе и помогне на Украина

да ја направи својата армија посилна и побезбедна и на крајот да се приклучи на Алијансата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа