Курто Дудуш: Да бев Албанец Али Ахмети цел живот би бил на власт

Градоначалникот на општина Шуто Оризари Курто Дудуш во разговор за ТВ21 вели дека Унијата на Ромите во моментов разговара со неколку политички партии за заеднички настап на претстојните парламентарни избор.

 

Но, признава дека најблиску се до ДУИ.

„Јас да бев Албанец никогаш не би го заменил Али Ахмети за некој друг. Нема потреба да има друга опција односно опозицијата освен ДУИ и Али Ахмети“, телефонски ни рече попладнево Курто Дудуш.

 

Тој додаде дека Али Ахмети го почитува како човек, идеолог и потврдува дека најсериозна е понудата на ДУИ за заеднички настап на изборите.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа