Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1164

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1165

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1177

“На нудистичка плажа ми пријде еден фин дечко, а понудата што ми ја даде МЕ ШОКИРА!” Исповед на девојката која ги налути СИТЕ НА МРЕЖИТЕ

Грција
Луѓето не можат да веруваат дека ова навистина се случило!

Летото пристигна и многумина ќе одат на море, а има многу луѓе кои сакаат да го поминат одморот на нудистичка плажа. За ова отсекогаш имало спорови и многумина го сметаат за непотребно и вулгарно, додека други истакнуваат дека сепак се работи за еден вид слобода која дава големо задоволство.

Вистината е само во она што вие самите верувате, а еве како исповедта на една девојка на интернет започна лавина од коментари. 

Отсекогаш сум ги сакал нудистичките плажи. Сонце, вода, голо тело, идеална комбинација за мене и момент на апсолутна слобода. Сакам да го покажам своето тело, а сакам и да гледам згодно машко тело. Сепак, мислам дека голот на плажа никако не е покана за секс, а често така се толкува. 

Затоа и доживеав неколку непријатни прилики кога разни мажи ми пријдоа со своите непристојни понуди. 

 

Не можев да верувам на што може да помисли човек. Меѓутоа, еден предлог ме остави во состојба на шок. 

Плажата на која отидов минатата година ја посетија и млади и стари, немаше навистина подоминантна популација, па можеше да сретнеш парови и непознати луѓе од различна возраст.

Секој ден гледав едно момче кое секогаш ми се насмевнуваше љубезно, но едно утро нешто се смени, ми пријде и почна разговор. 

Ме праша дали сум мажена, дали тренирам, бидејќи телото ми е затегнато и слични прашања, а потоа рече дека лета таму со години со сопругата. Декица имаше околу 80 години, но сепак беше доста витален. 

Не бев баш расположен за разговор, но тој беше упорен, па следниот ден почна да зборува. Ќе траеше неколку минути, а потоа ќе се поздравеше и ќе заминеше. 

 

книги

книга
Фото: Shutterstock

Меѓутоа, едно утро почна разговор во насока што ме шокираше. Ми кажа дека е девизен пензионер, дека е многу богат и сигурен и дека би сакал да има дете. Тој ми предложи да го родам тоа дете, а за возврат добро ќе ме награди и, како што рече, „обезбеди“. Во шок, само и се заблагодарив, а сега се чувствувам виновен што така реагирав, бидејќи реално, требаше да му одржам лекција на старецот. 

Меѓутоа, во шок, само реков: „Благодарам, но не ме интересира!“, а потоа буквално избегав. Никогаш не се вратив на таа плажа бидејќи самата помисла на овој човек ме згрози. 

Набрзо почнаа да се слеваат коментарите за исповедта на оваа девојка, а многумина не беа баш разбирливи. 

„Така е, ќе одиш на нудистичка плажа, а што бараше таму?“, „Срамота, ќе има дете со некого, а има и жена!“, „Ништо. би ме изненадил за средината во која се нашла!”, “Како можеше да разговараш со него, свесен за фактот дека тој може да ти биде татко и да биде гол, а ти да стоиш гола пред него? Ах, ужас!“, се само дел од коментарите. 

Што мислите за оваа ситуација?

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа