Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1164

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1165

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1177

„СИТЕ ГО ОСТАВИЈА КОГА НЕМАЛ ВЕЌЕ ПАРИ“ Саша Матиќ презентираше непознати детали од животот на Џеј Рамадановски: Само четворицата од сцената не му свртеа грб

Џеј Рамадановски — Википедија

Премиерата е закажана за утре во Белград, која љубителите на неговиот лик и дело со нетрпение ја очекуваат.

Џеј Рамадановски

Неговиот колега и пријател, пејачот Саша Матиќ , откри непознати детали од животот на Џеј и раскажа дека многу луѓе му свртеле грб во тешките моменти.

Саша Матиќ за Џеј

ФОТО: СНЕЖАНА КРСТИЌ / РИНГИЕР

Саша Матиќ за Џеј

– Сите го напуштија Џеј кога тој немаше повеќе пари. Со него во тие моменти останаа само вистински пријатели, меѓу нив Аца Лукас, Ацо Пејовиќ, Руле и јас. Беше многу дарежлив. Кој ќе му побараше нешто на улица, ќе добиеше 100 евра од него – изјави тогаш Саша Матиќ и откри дека многу луѓе си заминале и го заборавиле Џеј кога тој финансиски паднал:

Џеј Рамадановски

ФОТО: ЗОРАН ИЛИЌ / РИНГИЕР

Џеј Рамадановски

– Беше џек, не штедеше пари, делеше и им помагаше на сите. Потоа се случи да нема, но никогаш не кукаше. Знаевме точно кога е достапен, а кога не. Па, кога немаше пари, немаше голем круг на пријатели освен неколкумина од нас.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа