УШТЕ ЕДНО ИСЧЕЗНУВАЊЕ ОД ПРЕД 2 ГОДИНИ ПОВРЗАНО СО ПАЛЧО! ФОТО: Ова е скопјанецот Роберт кој исчезна пред две години, претходно имал интензивна комуникација со Палчо

ФОТО: Ова е скопјанецот Роберт кој исчезна пред две години, претходно имал интензивна комуникација со Палчо

Во новиот број на Фокус ќе читате: Се истражува дали Палевски е вмешан во исчезнувањето на Роберт пред две години!

После обелоденување на двојното убиство, сознанијата на Фокус говорат дека се проверуваат нерасветлени случаи, како што е исчезнувањето на скопјанецот Роберт Плескоњиќ пред точно 2 години, кој претходно имал интензивна комуникација со Љупчо Палевски.

 

Во јануари 2022 година Роберт Плескоњиќ беше пријавен за исчезнат, опишано дека е облечен во долга јакна и има бела коса и брада.

 

– Последните информации се дека е виден на 5 јануари во околината на Новата железничка станица во регионот каде што живее. Оттогаш му се губи секаква трага. Облечен е во темно сина долга јакна има бела коса и брада и е висок 182 сантиметри. Тој излегол од дома и не се вратил.
Роднините случајот го пријавиле во МВР на 6 јануари, објавија тогаш медиумите.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа