ЈА ОТКАЖИ СВЕЧЕНОСТА НА ДЕНОТ НА СВАДБАТА: Невестата молела и молела, но безуспешно: „Се спаси од зло!“


Warning: Undefined array key "tag" in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/better-framework/content-injector/bf-content-inject.php on line 473

 

Камерата ги снимила сите детали, а коментарите на мрежите само постојано доаѓале.

Младоженецот ја откажал венчавката на денот на церемонијата откако дознал дека неговата избраничка отишла да го посети нејзиното поранешно момче .

Видеото од млада неименувана двојка од Гана стана вирална на социјалните мрежи откако младоженецот беше снимен како одбива да ја слуша својата вознемирена невеста, која ја остави на сред улица.

 

младенците

Фото: Profimedia/илустрација

Извор открил дека мажот дознал дека неговата невеста наводно го изневерувала „за последен пат“ пред свадбата. 

 

Сепак, извештаите велат дека една од нејзините пријатели го известила младоженецот за тоа што го направила, што доведе до драма што избувна на церемонијата.

 

Невестата била снимена како плаче и го моли својот вереник за уште една шанса, но не ја добила. 

Откако целата ситуација беше споделена на TikTok, многу корисници рекоа дека се тажни за младоженецот, но мило ми е што тој дознал пред да биде предоцна. 

 

невестата и младоженецот

Фото: TikTok/dansiwstv

„Сите пофалби за мажот, може да оди да се омажи за бившиот на мир“, „Личноста што му кажала на младоженецот, навистина го спасила од зло. Се колнам дека нивното прво дете нема да биде негово, туку од нејзиниот поранешен“, беа некои од коментарите.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа