ЕКСПЛОЗИЈА НА АДВОКАТ! УПАДОТ НА ЧЛЕНОВИТЕ НА ДУИ ВО МНАВ Е АКТ НА ТЕРОРИЗАМ

Според моите скромни познавања на кривичното право и криминалитетот, па и поопшто светските случувања (9/11) упад на меѓународен аеродром во затворена служба која контролира меѓународни летови и има посебен степен на заштита од група лица без дозволен пристап е акт на тероризам а последиците колку можат да бидат страшни да не зборам… Ама што знам јас па…
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа