“ТЕ СЛУШАЈ НЕСТОРОВИЌ!” Карлеуша јавно му се обрати на докторката: Ништо повеќе, крај! Го прашала едно нешто! (ФОТО)

"ТЕ СЛУШАЈ НЕСТОРОВИЌ!" Карлеуша јавно му се обрати на докторката: Ништо повеќе, крај! Го прашала едно нешто! (ФОТО)

 

Јелена Карлеуша е позната по острата духовитост и цврстиот став, и како и секогаш, не бега јавно да застане зад нејзините зборови.

Јелена Карлеуша
ФОТО: ТЕЛЕВИЗИЈА КУРИР

Овој пат таа јавно му се обрати на докторот Бранимир Несторовиќ и отворено му кажа дека “нема што да облече” за нови избори.

Јелена Карлеуша
ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

– Слушај, Несторовиќ, немам што да облечам за новото гласање. Дали разбираш?! Не можам да ја надополнам оваа последна облека. Нема повеќе, тоа е крајот. Оди таму договори се, тетка ми работи во Тиршова, те обожава и само убаво зборува за тебе – напиша Јелена и додаде:

Бранимир Несторовиќ
ФОТО: НЕНАД КОСТИЌ

– Ајде те молам, не можам пак, одам на концертот на Милица, одам на Нова година (дојди на реприза во Хајат, ти си ми гостин, оставам една маса за лекарите).

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа