ЛЕБРОН НОКАУТЕН ОД СОИГРАЧ, ЦЕЛА САЛА ГО ИСВИРКА! Џејмс “одмазда” во соблекувална: Знам зошто го направи тоа!

Леброн Џејмс доби удар од Руи Хачимура, па тој возврати во соблекувалната.

Леброн ЏејмсИЗВОР: РОНАЛД КОРТЕС / GETTY IMAGES / PROFIMEDIA

Лејкерси претрпеа пораз во Сан Антонио (129:115), навивачите едвај чекаа да го видат дуелот помеѓу Виктор Вембањама и Леброн Џејмс. Двајцата одиграа добра партија, но еден момент го одбележа натпреварот. Тоа беше моментот кога Руи Хачимура “нокаутираше” токму Леброн. Додека тој седеше на подот и чекаше да дојдат лекарите, целата сала свиркаше.

Се беше брзо решено, не беше сериозна повреда. По натпреварот, “кралот” го дочека својот момент и најде интересен начин да му се одмазди на Хачимура. Додека јапонскиот кошаркар даваше изјава, Џејмс го прекина. “Сакаш да носам маска како тебе, да ти се придружам, разбирам зошто го направи тоа, г-дине*аџи“, со насмевка рече Леброн и ги насмеа сите.

 

Тој се смееше и на Руа, додека медиумите повеќе го испрашуваа за бејзболот и најголемиот договор во историјата на спортот што го потпиша неговиот сонародник Шохеи Охтани. „Тоа е навистина голема работа во Јапонија, иако и на глобално ниво. Тој е најдобриот играч во светот во моментов, а бејзболот е најпопуларниот спорт во Јапонија. Сите зборуваат за него, особено во Лос Анџелес. Тоа е добра работа за него, ќе биде одлично“, изјави Хачимура.

Што се однесува до натпреварот, повредениот Ентони Дејвис не настапи кај гостите, а најефикасни беа Леброн (23, 14с, 7ск) и Остин Ривс (22, 7ск, 4ас), за Спарс најдобар беше Дариус. Васел (36, 6ск) кај Вембања заедно со 13 поени имаше 15 скока и 5 асистенции.

(СВЕТ – Н.С.)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа