ДВОЕЦОТ СДСМ И ДУИ ДО ПИТАЧКИ СТАП ГО ДОНЕСЕ НАРОДОТ! НАД 500000 ЛУЃЕ ВО МАКЕДОНИЈА ЄВЕАТ ВО СИРОМАШТИЈА

Тие се статистиките на некоја периферија на капитализмот. Не само Македонија туку и цел западен Балкан (Скратена Југославија плус Албанија) секоја година губиме по 4 до 6 милијарди евра кои се инвестирани во основно и средно образование за кадри кои потоа некои ги добиваат на готово. Па добро било во Германија. Е добро, невозможно без тагата и болката на периферниот капитализам кој за тоа “добро” се плаќа со иселување, празни градови и тажни родители. И во капитализам никогаш…
Можно е да е слика од еден или повеќемина и текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа