Терористот кој го амнестираше ВМРО мора да знае дека нема играчка со Левица

„Тој терорист, кој не одговараше за Хашките случаи, мора да знае дека веќе нема играчка со Левица и ова ќе се повторува, ви гарантирам, на секој еден отфрлен амандман на Левица“, изјави Димитар Апасиев од Левица во интервју за А1он.

„Тој терорист, кој не одговараше за Хашките случаи, мора да знае дека веќе нема играчка со Левица и ова ќе се повторува, ви гарантирам, на секој еден отфрлен амандман на Левица. Мора да сфати дека уставното право ние ќе го користиме максимално и тој не смее да задира во нешто што е уставно право на пратеник. Не Таљат, свети Таљат, нека е. Ова е црвената линија и после ова ќе бидеме уште по радикални. Ова е само одговор на нивното дивјаштво. Оттука нема простор за морализација“.

Ова во интервју за порталот А1он го изјави Димитар Апасиев, пратеник и лидер на партијата Левица.

Можеби ќе ве интересира

„Ова е злоупотреба на службена положба и овластување затоа што се работи за повреда на туѓо право. Веќе не разговараме со него, нема што да си кажеме. Ова е начинот на кој ние ќе разговараме со сељаците во Собранието. Сакате сила, ќе добиете сила. Ние сме спремни на се. Ова со двајца, после следните избори ќе бидеме многу повеќе од двајца“, се закани Апасиев.

Погледнете го интервјуто:

 

 

 

 

</div

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа