Митрополит Вранишковски: ШТО НИ ФАЛИ ШТО СЕ ВИКАМЕ СЕВЕРНА

Митрополит Вранишковски: ШТО НИ ФАЛИ ШТО СЕ ВИКАМЕ СЕВЕРНА

 

Вели дека е тешко да се очекува томос од вселенскиот патрихајрх, потсетувајќи дека треба да се работи на прифаќањето на автокефалноста.

 

360 degrees season 10, show 12

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа