Министерката Тренчевска го разигра орото и го развиори македонското знаме во Турција

 

Ми беше чест да бидам дел од фестивалот кој споделува македонска култура, традиција и вредности. Вечерва го игравме македонско оро и срцето ни биеше во ритам на македонскиот тапан напиша Тренчевска.

 

Вечерва сјајот беше уште поголем затоа што фестивалот се одржа токму на 100 годишнината од Турската модерна Република.

 

Честитки на македонските здруженија и благодарност за поканата да бидеме вечерва во Турција.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа