Кој е вашиот НАЈГОЛЕМ СТРАВ – овој тест ќе ви помогне да го надминете!

тест на личноста

Иако можеби имате идеја за тоа кој е вашиот најголем страв, шаманите веруваат дека симболите имаат моќ да откријат што мисли вашата потсвест. Гледајќи ја оваа слика, кој симбол најмногу ви го привлекува вниманието? Следете го вашето прво чувство на стомакот, а потоа прочитајте за да го откриете вашиот најголем страв и како можете да се справите со него.

Око

Како другите ве гледаат влијае на тоа како го живеете вашиот живот.

Иако имате способност да се поврзете со луѓето, постојано сте загрижени за тоа како ве оценуваат и доживуваат. Се плашите дека луѓето ќе го преиспитаат она што го правите во вашиот живот, што ве спречува да го живеете целиот свој потенцијал. Најдоброто нешто што можете да го направите е да работите на вашата самодоверба.

Како член на општеството, лесно е да се грижиме за тоа како другите не гледаат, но мора да останеме и доследни на себе.

Кормило

Се плашите од стагнација. Животот не е само да постоиш и да го правиш истото одново и одново, но не си сигурен како треба да го живееш својот живот.

Сакате секој ден да се чувствувате како одмор, дека не мора да се трудите до смрт. Ако се чувствувате вака, време е да дефинирате што сакате во животот и што ве прави среќни. Наведете ги добрите и лошите страни и само бидете храбри со промените!

Цвеќе

Вашиот најголем страв е неуспехот. Се плашите дека нема да бидете успешни во остварувањето на целите. Колку и да го мразите, тоа ве кочи. Но, не заборавајте, ризиците што се појавуваат во нашиот живот обично вредат сè. Една врата ќе води до друга, а следното нешто што ќе го видите е дека вашиот живот станува уште подобар отколку што некогаш сте можеле да замислите.

Дрво

Ако вашиот прв избор беше гранка од дрво, тоа покажува дека се плашите од стареење. За тебе староста е само уште еден збор за смрт. Не е дека сакате да живеете вечно, туку сакате да останете млади.

Сакате сите ваши сакани да бидат секогаш со вас. Не сакате ни тие да стареат. Вашето срце е големо и тоа е прекрасна особина. Сепак, мора да се помирите со некои работи во животот.

Време е да продолжите напред, без разлика дали ви се допаѓа или не. Негувајте го секој момент од вашиот живот и ви ветувам дека менувањето на насоката нема да биде толку лошо.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа