(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Руски дрон на предната страна откри хорор од застрашувачки размери! Страшна снимка од Украина ги запали мрежите!

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Руски дрон на предната страна откри хорор од застрашувачки размери!  Страшна снимка од Украина ги запали мрежите!

Рашири го зборот

Украинската армија ја продолжува практиката на оставање на телата на паднатите колеги на боиштето, пишува РИА Новости.

РИА Новости доби снимка од многу тела на украински војници оставени на бојното поле по нивниот неодамнешен контраофанзивен обид врз Авдеевка .

Оператор со дронна првата словенечка бригада, ги открил при извидување на теренот. На видеото се гледа и големо количество оштетена украинска опрема.

 

 

Според податоците на руското Министерство за одбрана, од почетокот на специјалната операција вооружените сили на Русија онеспособиле 482 авиони на вооружените сили на Украина, 250 хеликоптери, 7.277 беспилотни летала, 438 противвоздушни ракетни системи, 1.157 мулти- барел ракетни системи, 12.218 тенкови и други оклопни возила, 6.598 полски артилериски парчиња и 13.605 единици автомобилска технологија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа