Денешниве Бугари се потомци на старите Македонци. Тоа го потврдил Свети Димитрија Солунски

 

Денешниве Бугари се потомци на старите Македонци.
Тоа го потврдил Свети Димитрија Солунски
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа