Направено! Русите го загубија трпението, доаѓа гневот на Путин! Најавен е крајот на проектот „Украина“ насочен кон клучните точки низ целата земја!

Направено!  Русите го загубија трпението, доаѓа гневот на Путин!  Најавен е крајот на проектот „Украина“ насочен кон клучните точки низ целата земја!

Споделете ја веста

Време е Русија да го прекине постоењето на проектот „Украина“ и да удри не по студентските домови со платеници, туку во вистинските центри за одлучување, изјави капетанот од 1-ви ранг на резервните сили, воениот експерт Сергеј Горбачов. , во програма на Првиот ТВ канал во Севастопол.

 

Според експертот, во втората година од војната, акциите на Русија треба да бидат порешителни.

– Се повеќе се приклонувам кон тоа дека проектот за Украина треба да биде дефинитивно затворен, бидејќи не е возможно ни да се преговара со неадекватните лидери на оваа заблудена нација, и нема апсолутно никаква смисла. Исто така, не можеме да оставиме „ мозолче“ со име Украина на политичката карта, затоа што ќе „мозолчето“ ќе стане малиген надразнувач, а потоа метастазите ќе се шират насекаде. Треба да ставиме крај на оваа работа – година и пол – тоа е доста сериозен рок – рече Горбачов

 

Тој укажа на историските паралели во Втората светска војна, кога советската армија се оддалечи од Волга за една и пол година и се пресели кон Запад .

 

– Овде се соочуваме со линијата на борбен контакт. Треба да се донесе командна одлука – имаме доволно сила не само да удриме по хотелите каде што се чини дека се платениците, туку време е да удриме барем во борбените командни центри.  Ваков одговор, кој би ги натерал да размислуваат, требало одамна да се даде. Штетата би била толку голема што би ја доживеале како непоправлив настан –  заклучи Горбачов.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа