МАЈКА МИ ЈА УМРЕА ЗА 3 ДЕНА НА ОНКОЛОГИЈА, НЕ ЗНАМ ШТО И ДАДОА

МАЈКА МИ ЈА УМРЕА ЗА 3 ДЕНА НА ОНКОЛОГИЈА, НЕ ЗНАМ ШТО И ДАДОА

Чекавме за хемотерапија од девет и пол сабајле па завршуваше во шест хемотерапијата, никој не ве гледа. Сам и ја менував инфузијата, Ова е како холокауст, мора овие луѓе да преземат одговорност, овие доктори и министри да си преземат одговорност. Јас не на суд, сакам овде пред нас да ги видам и да ни кажат за кои пари, за кои црни пари го оставаат човекот, кој се бори за живот, кој секој ден му е значаен.

– Не знам што и дадоа, за седум дена се претвори во жив мртовец. На човек кој се бори за живот, секој ден му се брои и на крај ќе се најдат некои убијци кои за наши пари ќе го уништат животот на човек. Сакам да прашам до премиерот, зборуваше дека ќе има виновници, а никој за ништо не одговараше. Сакам да скапуваат- порача тој.

Извор А1он

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа