Американски весник во 1921: Шекерната трска од Индија во Европа ја донела Македонската фаланга на Александар Македонски.

Шекерната трска од Индија во Европа ја донела Македонската фаланга на Александар Македонски.
Los Angeles Times newspaper
Los Angeles, California, US · Sunday, October 16, 1921
Сите реакции:

Marjan Trajkovski, Славко Санев и 7 други

4 коментари
1 споделување
Ми се допаѓа

Коментирај
Сподели
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа