ДИМИТРОВ ЗА ВЛАДАТА НА СДСМ: ОВА Е БАШИБОЗУК, ИМАМ И ЈАС ОДГОВОРНОСТ ШТО БЕВ ОД ОВАА ЕКИПА

Димитров: Чувствувам одговорност што бев дел од таа екипа

 

Ни се случува башибозук, рече вечерва поранешниот министер за надворешни работи Никола Димитров, кој во „Вести плус“ на Канал 5 зборуваше за состојбата во Македонија. Според него, проблемите се огромни, лекови нема, учебници нема, правда нема, а власта зборува само за уставните амандмани. Ситемот ни е такот што не сака способни луѓе, се пожали Димитров.

 

Чувствувам одговорност што бев дел од таа екипа, тоа не е истата екипа од онаа влада во којашто бев, но јас бев на избори, давав изборни ветувања кои се многу далеку од реалност, рече Димитров.

 

Димитров во однос на ЕУ, рече дека никогаш нема да бидеме зад другите ако си ја работиме работата, ако законот важи за сите. Вели дека мораме да се вратиме на она „нема правда, нема мир“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа