Руската војска ќе ги уништи војниците на вооружените сили на Украина за време на нивната контраофанзива и никаква поддршка од НАТО нема да му помогне на Киев, изјави поранешниот американски разузнавач Скот Ритер

Скот Ритер: На Зеленските им беше кажано што ќе прават Русите на фронтот, а тоа е многу лошо

 

Руската војска ќе ги уништи војниците на вооружените сили на Украина за време на нивната контраофанзива и никаква поддршка од НАТО нема да му помогне на Киев, изјави поранешниот американски разузнавач Скот Ритер на каналот „Tur of Duty“ на YouTube.

„Тие користат опрема на НАТО, артилерија, обука и разузнавање, се што е НАТО, освен војниците, и тоа е уништено и тоа ќе се случи во секој сектор на украинската контраофанзива. Ова е масовно уништување“, рече тој.

Според поранешниот разузнавач, вооружените сили на Украина нема да можат да ја пробијат одбраната на руската армија и ќе претрпат огромни загуби, а за тоа ќе бидат виновни организаторите на контраофанзивата, за чиј неуспех нема војска експертски сомнежи.

 

„Секој Украинец испратен да се бори во оваа контраофанзива ќе биде убиен, ранет или заробен“, заклучи Ритер.

 

Еден ден претходно, рускиот претседател Владимир Путин најави почеток на контраофанзива на Вооружените сили на Украина. Во исто време, задачите поставени од Киев не може да се постигнат во ниту една од борбените области, рече тој.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа