ЕВЕ КОЈ КОГО ИЗМИСЛИЛ! ПРОТЕЧЕ СТАРА АНТИЧКА КАРТА, СТАРОТО ИМЕ НА БАЛКАНОТ Е МАКЕДОНИЈА

Античка карта на Македонија 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 старо име на Балканот е Македонија до 1808 година кога Цојне го преименува во Балкан.

 

Види го оригиналот

 

Оцени го преводов
Можно е да е слика од мапа и текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа