Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1164

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1165

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1177

Одмазда: хиперсоничната „Кама“ го уништи нај современиот систем на американците ПВО Патриот во Киев ВИДЕО! Украинците не сакаат да потврдат но не негираат

Во снимката се гледа како американскиот систем за противвоздушна одбрана работи со висок интензитет обидувајќи се да ја одбрани воздушната закана кога проектилите ќе завршат – проследено со експлозија

Руската војска соопшти дека синоќа со хиперсонична ракета „Дагер“ уништила американски систем за противвоздушна одбрана „Патриот“, пренесе Ројтерс, повикувајќи се на БТА.

Цел на воздушните напади во текот на ноќта биле единици на украинската војска и складишта за муниција. 

 

Претходно, украинската војска соопшти дека во текот на ноќта уништила 18 руски ракети, од кои шест биле „Дагер“. 

 

На мрежата се појави уникатна снимка на која наводно се гледа моментот кога проектил ги погодува позициите на украинската воздушна одбрана во Киев.

 

На објавеното видео се гледа како системите на американскиот противвоздушен ракетен систем МИМ-104 Патриот работат со висок интензитет, обидувајќи се да ја одбијат воздушната закана.

 

Но, и покрај активната работа на системот за противвоздушна одбрана, на видеото е снимен и моментот кога проектилите во системот МИМ-104 Патриот истекувале. 

 

Токму во овој момент, веднаш по лансирањето на ракетите, одекна силна експлозија на местото каде што се лансираа. 

Сепак, има информации дека германскиот комплекс ИРИС-Т можеби е уништен на видеото, бидејќи има големи разлики во начинот на испалување на ракетите во споредба со тоа како системите Патриот го прават тоа. Ова го известуваат специјалистите на ОСИНТ.

Сепак, клипот го потврдува успешното уништување на модерен западен систем за воздушна одбрана.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа