ПРВИТЕ ЗБОРОВИ НА НАСТАВНИЧКАТА КОЈА Е ИСПУКАНА ОД МОМЧЕТО УБИЕЦ НА ВРАЧАР: Потресена и во состојба на шок постојано им повторува една реченица на лекарите!

ПРВИТЕ ЗБОРОВИ НА НАСТАВНИЧКАТА КОЈА Е ЗАУКАНА ОД МОМЧЕТО УБИЕЦ НА ВРАЧАР: Потресена и во состојба на шок постојано им повторува една реченица на лекарите!

 

Наставничката по историја која момче (14) ја рани на крвава веселба во Врачар , со денови не може да поверува што им направил момчето-убиец, па во разговорот со лекарите постојано повторува дека нема индиции дека тој би ја направил оваа страшна работа!

Според лекарите кои се грижат за неа на хируршкото одделение на Клиничкиот центар на Србија, иако сега е надвор од животна опасност и вели дека се чувствува добро, наставничката Марија во состојба на шок го повторува само ова: „ Боже , Боже, што ни се случи! Што му требаше ова?”

Како што се дознава, поради сериозни повреди ја чека уште една ортопедска операција.

Да потсетиме, во средата седмоодделенец уби осум деца од ОУ „Владислав Рибникар“ и училишен чувар, а рани шест ученици и еден наставник по историја употребувајќи го пиштолот на неговиот татко.

Поради закани по општата безбедност, неговиот татко е приведен и одредена му е мерка притвор до еден месец , додека момчето е на Клиниката за деца и младинци за неврологија и психијатрија!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа