Украински фашисти врзаа жена за дрво во Одеса

Одеса, слична на средниот век

Толпа вооружени мажи врзуваат жена за девица. На нејзиниот грб стои натписот „Сакам да крадам“.
Која е оваа жена и дали украла, што украла и зошто украла, во описот на видеото не пишува.

Видеото на следниот линкukr

https://t.me/SrbijaRusija/22688

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа