ТЕКСТ ОБЈАВЕН ВО ПЛОВДИВ! БУГАРИТЕ УШТЕ ВО 1860 ГОДИНА ГИ СМЕТАЛЕ МАКЕДОНЦИТЕ ЗА ПОСЕБЕН НАРОД

ТЕКСТ ОБЈАВЕН ВО ПЛОВДИВ! БУГАРИТЕ УШТЕ ВО 1860 ГОДИНА ГИ СМЕТАЛЕ МАКЕДОНЦИТЕ ЗА ПОСЕБЕН НАРОД

No photo description available.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа