Силен земјотрес ја погоди Грција Земјотрес со јачина од 5,2 степени западно од Крит

48

Силен земјотрес денеска го погоди подрачјето на Грција!

Земјотресот со јачина од 5,2 степени според Рихтер го погоди западно од Крит и југозападно од Китера.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа