ОБЈАВЕНО СТРАШНО ВИДЕО ОД АВИОН: Авионот се бори со БУРЕН ВЕТЕР од 80 км/ч, пилотот едвај успеал да слета (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО СТРАШНО ВИДЕО ОД АВИОН: Авионот се бори со БУРЕН ВЕТЕР од 80 км/ч, пилотот едвај успеал да слета (ВИДЕО)

Камерата го сними моментот кога авионот на Ер Лингус го погоди кошмарна бура при слетувањето.

 

Имено, бурен ветер од 80 километри на час удрил во патнички авион рано изутрината додека авионот се обидувал да слета во Бирмингем, Англија .

Обилниот дожд значително ја намали видливоста и по патувањето од Белфаст.

 

На видеото се гледа како авионот се лула во воздух додека се приближува до пистата.

 

Следеше тепачка кога авионот се приближуваше до пистата бидејќи ветерот силно го турна авионот назад во воздух.

 

Но, пилотот на крајот успеал безбедно да продолжи по пистата – веројатно на големо олеснување на патниците во авионот.

Британците се подготвуваат за уште една студена „арктичка експлозија“ бидејќи снег, мраз и силни ветрови денеска погодија делови од нацијата.

Жолто предупредување за ветер го покрива Бирмингем и други места низ Мидлендс и јужна Англија.

Веројатни се прекини на електричната енергија и доцнење на патувањето, со ветрови до 65 милји на час во крајбрежните области и во ридовите.

Жолти предупредувања за снег и мраз има и низ цела Шкотска, соопшти Метеоролошката канцеларија.

Неделата беше влажен ден за многумина бидејќи температурите паднаа на минус 8,4 Целзиусови степени во Балтасаунд, Шетланд, Шкотска, иако на друго место Нортолт, западен Лондон, забележаа високи 14,6 степени Целзиусови.

До утринскиот шпиц во понеделник имаше повеќе од 60 предупредувања за поплави со пет предупредувања дека се очекуваат поплави.

Метеоролошката канцеларија соопшти: „Студениот воздух што се движи кон југ низ ОК ќе донесе чести врнежи од снег во северна, западна и источна Шкотска, како и делови од Северна Ирска, по дожд, лапавица и снег.

„Во текот на ноќта ќе се акумулира на некои коловози и тротоари, а можна е и слаба прашина и неколку сантиметри снег.

„Помеѓу дождовите, делумно стопениот снег веројатно ќе замрзне на нетретираните површини што ќе доведе до ледени дамки.

„Зимските врнежи ќе продолжат и во вторник, иако до средината на утрото температурата на повеќето патишта веројатно ќе се зголеми доволно за да се намали ризикот од натамошно акумулирање на снег или мраз“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа