Истакнувањето знаме на партија во канцеларија на државен функционер е забрането со повеќе закони. Користењето службени автомобили за партиски цели е забрането со повеќе закони. Не и за Артан Груби и Бујар Османи.

Истакнувањето знаме на партија во канцеларија на државен функционер е забрането со повеќе закони.
Користењето службени автомобили за партиски цели е забрането со повеќе закони.
Не и за Артан Груби и Бујар Османи.
Тие не одговараат пред премиерот, ниту пред судовите и за нив не важат законите.
Чии министри се ова?
На граѓаните на Македонија?
Според она што го гледаме – не.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа