Зеколи: ДУИ намерно го понижува СДСМ за да му помогне на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот амбасадор, актуелен политички аналитчар и колумнист, Арсим Зеколи тврди дека претседателот на ДУИ, Али Ахмети намерно го девалвира премиерот Димитар Ковачевски и неговата СДСМ бидејќи сака ВМРО-ДПМНЕ побрзо да дојде на власт.

„Однесувањето на ДУИ не е скандалозно. Туку е смислена стратегија за да помагање на ВМРО-ДПМНЕ преку понижување до дотепување на ионака декласираната СДСМ“, напиша Зеколи на Твитер.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа