Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1164

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1165

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1166

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/bs-theme-core/theme-helpers/template-content.php on line 1177

И СДСМ И ВМРО ГО ОСУДИЈА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА И НАПАДИТЕ НА САШЕ МАКТЕЛ КОН НОВИНАРИ НА КАНАЛ 5

May be an image of text that says "5 канал 5 TB во живо ම прегледи: 314 обавил: Administrator сподели 22 февруари 2023, 11:08 сподели Like "сдсм го осудува говорот на омраза и поттикнувачкиот вокабулар кон медиумските работници вработените во телевизиата канал 5. говор на омраза, нетрпеливост деструктивно однесуване или вербални напади и закани кон медиумските работници ce неприфатливи. очекуваме надлежните правосудни органи да ги спроведат сите законски механизми за санкциониране на секое вакво дело. вистинито и обективно информиране на јавноста co заштита на интегритетот на медиумските работници колективна одговорност на секое демократско општество", стои во соопштението на сдсм."

May be an image of one or more people and text that says "соопштение вмро-дпмне 21.02.2023 вмро вмро-дпмне: говорот на омраза KOH медиумските работници е доказ за омразата и нетолеранциата потхранувана од носителите на власта и истата ja осудуваме го осудуваме говорот на омраза Koj во континуитет се случува од едни исти центри кои не ce критички спрема власта a сериозно подгреваат омраза нетрпеливост KOH медиумските работници. медиумите како канал сите останати професионални медиуми имаат право да работат слободно непречено.а A било koja власт сега и во иднина треба да престане да им поклонува доверба на парамедиуми кои внесуваат омраза и нетрпеливост."

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа