ВО ЉУБОВНА ВРСКА ИМА 4 А НЕМААТ ПОИМ КОЈ НА КОЕ ДЕТЕ Е ТАТКО: Уживаат, а секоја вечер менуваат кревети и партнери, ЦАКА е во оваа!

ВО ЉУБОВНА ВРСКА ИМА 4 А НЕМААТ ПОИМ КОЈ НА КОЕ ДЕТЕ Е ТАТКО: Уживаат, а секоја вечер менуваат кревети и партнери, ЦАКА е во оваа!

Тие се нарекуваат себеси „полијаморозна четворка“ и признаваат дека всушност немаат поим кој точно е татко на двете најмали деца во нивното необично семејство.

 

Со тоа, велат, не се замараат премногу, ниту пак планираат во блиска иднина да направат тест за татковство за да дознаат. Сите се среќни заедно и тоа сега им е најважно .

Тие живеат во американскиот град Либан и секоја вечер менуваат кревети. Станува збор за две жени и двајца мажи. Забремениле за неколку месеци еден од друг. Тие ги сметаат децата за заеднички и подеднакво се грижат за нив.

 

Алиша Роџерс, Тајлер Роџерс, Шон Хартлес, Теа Хартлес
ФОТО: INSTAGRAM/POLYFAMORY

Освен двете најмали деца, во семејството живеат и две постари, на возраст од седум и осум години. Нивните родители се Алиша и Тајлер Роџерс, кои имаа деца пред да стапат во полиуморна заедница со пријателите Шон и Теа Хартлес.

 

– Сакавме да направиме се што е можно за сите да се чувствуваат како еднакви родители. Во овој момент генетиката не би променила ништо – изјавила Теја.

 

Тие се договориле да ги поддржат децата доколку решат еден ден да откријат кој од двајцата е нивниот биолошки татко.

 

Заедно се вселиле во домот во 2020 година, а една година подоцна, Теја и Алиша се породиле со разлика од седум месеци.

 

И двете родиле машки деца и се сметаат за мајки на двете.

Тие на социјалните мрежи споделуваат детали од својот приватен живот. Велат дека „тие се како секое друго моногамно семејство освен што ги има четворица во љубовна врска“.

Сите спијат заедно и еден на еден, но комуникацијата е клучна. Ако еден пар сака малку време сами, ќе го објави во групниот разговор. Во едно видео тие покажаа како во секоја комбинација се будат еден до друг.

И покрај тоа што наизменично имаат врски, жените немаат интерес да бидат интимни една со друга, а ниту мажите.

– Нашата врска дојде природно, но бараше многу работа. Да ми кажеше пред четири години дека ќе бидеме во полиаморална врска со четири деца, ќе ти се изнасмеев во лице. Немав поим дека тоа ќе биде најдоброто нешто што ни се случило. Фала му на Бога за тоа. Те сакам засекогаш – му порачала Теја на својот сопруг Шон во едно од видеата.

Таа додала дека во оваа заедница станале подобри во комуникацијата и дека се помалку љубоморни од порано, пренесува Daily Mail.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа