Нова страшна вест од Турција, почина ѕвезден пар! СЛИКИ

Нека ти е рајот…, се свртеа од клубот на Бетул Чакар

 

 

Уште една тажна вест пристигна од Турција, каде бројот на жртвите од разорниот земјотрес кај нашиот јужен сосед и Сирија веќе надмина 5.000 луѓе. Под урнатините во градот Кахраманмарас беа пронајдени и телата на ѕвездената одбојкарска двојка Бетул Чобан Чакар и Бедретин Чакар.

 

„Нашата болка е голема… Со длабока тага дознавме за смртта на Бетул Чобан Чакар, кој со години го претставуваше нашиот клуб на најдобар начин и нејзиниот сопруг Бедретин Чакар, исто така одбојкар. Посакуваме Божја милост на нашата спортистка и нејзиниот сопруг, нека ви е рајот…“, се вели во соопштението на клубот Меринос, каде настапуваше Бетул. 

Таа имаше 27 години, а нејзиниот сопруг, кој беше две години постар, играше за клубот Халкбанк (Анкара). 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа